Původně byly morčata plemene skinny uměle vyšlechtěna pro kosmetický průmysl v několika laboratořích v Kanadě a vznikla spontálnní genetickou mutací. V roce 1982 byla tato morčata představena veřejnosti laboratoří Charlese Riverse v Kanadě a následně byla uvolněna do několika chovných stanic, kde byla křížena s hladkosrstými morčaty, aby se rozšířila skinny populace. V laboratořích Charlese Riverse byla v chovu využívána skinny morčata bílá červenooká a neměla moc silnou imunitu, a tak je chovatelé začali křížit se silnějšími chlupatými jedinci. To pomohlo jak k celkovému zdravotnímu stavu tak pestrobarevným variantám.
 
Do České republiky se morčátka skinny dostala přibližně kolem roku 2003 importem až z Ameriky a až od roku 2008 byli Skinny a i plemeno Baldwin oficiálně uznány českým standardem ČSCH a byli zařazeni do standardu B.
 
Skinny morčátka jsou morčátka, které na těle nemají žádnou srst, mají pouze chomáčky srsti na tlapičkách, čumáčku a okolí oušek, kdy se jedná o kroucené a hrubé chloupky. Může se stát, že se skinny morčátko narodí i s chloupky na zádech a po celém těle (není to však souvislé pokrytí celého těla a chloupky jsou stejně drsné jako na tlapičkách a čumáčku) , kdy se takto osrstěnému skinníkovi v chovatelské hantýrce říká drátěnka.

 

Drátěnka
* nestandardní ochlupení
* chloupky můžou být jen na zádech nebo i po celém těle a jsou hrubé 
  Standardní skinny morče
* chloupky má jen na nohách a čumáčku
* chloupky na čumáčku tvoří "pompon" nebo tvar "V"
 

 

Kontakt

Zapletal Lukáš
Kojetín / Kroměříž
75201

776 094 496

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode